Starikov: Skutočná superzbraň tretej ríše bol pervitín
Nemecko, 25.máj 2020 ( AM, nstarikov.ru ) – Ani raketa V, ani super tank Maus ani nevyvinuté jadrové zbrane nepomohli fašistickému Nemecku dobyť svet. Pri hľadaní zázračnej zbrane Wunderwaffe nemecká veda a priemysel priniesli veľa sľubného vývoja, ale väčšina z neho zostala nerealizovaná. Aj keď superzbraň bola stále v rukách Tretej ríše, a to bolo aj to čo umožnilo získať niekoľko víťazstiev, ktoré si vyslúžili závisť v prvých rokoch vojny.
Ako vytvoriť super vojaka?
Hitler sa zaujímal o všetko s predponou super: zbrane, vojaci, vynálezy … Umelý derivát amfetamínu, nazývaný metamfetamín alebo pervitín, získal nemecký chemik L. Edeleano v roku 1887. Odvtedy bol až 40 rokov zabudnutý. Pokusy s použitím metamfetamínu v armáde sa začali v 30. rokoch, pretože látka mala silný stimulačný účinok.
„Zámerom bolo zmeniť obyčajných vojakov, námorníkov a pilotov na roboty so superľudskými schopnosťami,“ hovorí lekárnik Kemper vo svojej knihe.
Podľa údajov, ktoré zhromaždil, použili vojaci Tretej ríše počas rokov druhej svetovej vojny najmenej 200 miliónov tabliet Pervitínu. Boli oficiálne zahrnuté do výbavy všetkých náborových pracovníkov, ktorí šli na frontu. Droga umožnila začiatočníkom bojovať proti strachu zo smrti a dlho sa necítili unavený. Bol to Pervitin, ktorý sa aktívne využíval a pomáhal počas vojenských operácií v Poľsku, krajinách Beneluxu a Francúzsku.
Velenie Wehrmachtu bolo presvedčené, že vďaka droge, ktorá podľa dokumentov bola označovaná pod skratkou obm., vojaci pravidelne vykonávali hrdinské činy, zabudli na únavu a stali sa poslušnými zombie, ktorí neváhali a nespochybňovali rozkazy. Spočiatku bolo všetko skutočne tak. Vedenie armády však podcenilo rozsah vedľajších účinkov.
Narkomani
Už v roku 1939, po inšpekciách na západnom fronte, vyhlásili lekári poplach. Užívanie tejto drogy bolo úplne nekontrolované, a preto boli mnohí vojaci fyzicky a psychicky vyčerpaní, stratili svoju schopnosť sústrediť sa bez použitia stimulantu a ak ho nemali zažívali klasické „poruchy“. Vedenie však varovania ignorovalo – vaky nemeckých lekárov boli doslova naplnené zázračnými tabletkami a boli poskytnuté bez váhania každému, kto sa sťažoval na bolesť, únavu a morálne vyčerpanie.
„Koncom júna 1941 sme prekročili hranicu Ruska a od nášho vojenského lekára sme dostali zázračnú pilulku. Davali ich každému, kto šoféroval. Ako nám povedali, pre ráznosť. “
Pervitín skutočne znížil chuť do jedla a potrebu spánku, zlepšil náladu, zvýšil koncentráciu, pozornosť a rýchlosť reakcií. Na konci pôsobenia lieku sa však objavila nevyhnutná odplata: slabosť, prázdnota, morálny útlak, neschopnosť sústrediť sa a bolesť svalov.
Závislosť na zneužívaní príkazov
Drogy aktívne brali nielen vojaci. Podľa spomienok takmer celé najvyššie vedenie Tretej ríše „išlo na niečom“. Hitlerovi sú pravidelne podávané intravenózne injekcie pervitínu od roku 1942 (a podľa niektorých správ aj skôr). Reichsmaršá Hermann Goering aktívne používal morfín. Potom, čo bol zajatý Američanmi, bol podrobený povinnému odvykaciemu liečeniu.
Existuje veľa informácií s rôznou hodnovernosťou, že ostatní ríšski generáli a poľní maršáli užívali pervitín. Navyše, vo vylepšenej podobe, ktorá sa objavila v rokoch 1943-1944 – na základe metamfetamínu, kokaínu a morfínov. Takmer celé vedenie nacistického Nemecka ku koncu vojny „išlo na drogách“.
Nikolaj Starikov