foto: MO SR
Aktuality, Bezpečnosť,

Takmer 7000 vojakov a zamestnancov rezortu obrany dostane za boj proti COVID-19 takmer 5 miliónov eur

Slovensko, 10. septembra (AM, MO SR) – Ministerstvo obrany SR prerozdelí medzi profesionálnych vojakov a zamestnancov rezortu odmeny za boj v prvej línii proti pandémii COVID-19.


„Môžem potvrdiť, že sme sa rozhodli alokovať peniaze v prospech 6 972 profesionálnych vojakov a vojačiek a civilných zamestnancov, ktorí boli v priamom styku v prvej línii. Celkovo to pre náš rezort znamená približne 4,67 milióna eur a som veľmi vďačný – ako ministrovi financií a predsedovi vlády, tak aj kolegom za to, že sme mali vynikajúcu debatu a tiež spoluprácu v teréne,“ povedal minister obrany SR Jaroslav Naď.

 

„Zároveň chcem vyzdvihnúť to, akým skvelým spôsobom sa Ozbrojené sily SR a rezort obrany prezentovali počas prvej vlny koronakrízy. Ukázali, že sme úplne jasným a vynikajúco fungujúcim ozubeným kolieskom v domácom krízovom manažmente a veľakrát sme naozaj zasahovali v oblastiach, kde si ľudia predtým ani nevedeli predstaviť, že by ozbrojené sily zasahovať mohli,“ zdôraznil minister.

 

Súčasne poďakoval všetkým, ktorí boli súčasťou prvej línie v boji proti pandémii. „Môžem vyzdvihnúť vojenských lekárov, ľudí, ktorí asistovali vojakom a vojačkám alebo tiež policajnému zboru pri ochrane verejného poriadku na hraniciach. Zabezpečovali sme transportné úlohy, rozvážali sme ochranné pomôcky a lieky po celom Slovensku, aj pre civilné nemocnice. Vojenská nemocnica v Ružomberku odviedla fantastickú prácu a zároveň, samozrejme, sme ubytovali tisíce ľudí v rámci našich ubytovacích zariadení v rámci karantén. Ďakujem pekne,“ povedal.

 

Odmenení budú ľudia, ktorí reálne pôsobili v prvej línii v teréne alebo zabezpečovali fungovanie nevyhnutných procesov a služieb. Ako priblížil minister Naď, 90 % z celkového počtu odmenených tvoria profesionálni vojaci a vojenskí policajti, najmä tí, ktorí boli nasadzovaní v rámci aktivít v spolupráci s Policajným zborom SR, teda samozrejme aj tí, ktorí pôsobili napríklad v marginalizovaných komunitách či zabezpečovali bezpečnosť a poriadok v karanténnych zariadeniach rezortu obrany či asistovali pri odberoch vzoriek na testovanie. V uvedenom počte sú zahrnutí tiež pracovníci Ústrednej vojenskej nemocnice SNP v Ružomberku, Centra výcviku Lešť, Akadémie ozbrojených síl a ďalších rezortných zariadení vrátane Vojenského úradu hygieny a epidemiológie a Oddelenia krízového manažmentu Ministerstva obrany SR.

Zdieľajte článok

Najčítanejšie




Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov