Generál KGB prehovoril o nebezpečnosti “selfie” fotografovania na internete. Video
Prinášame prednášku nedávno zosnulého Borisa Ratnikova, generálmajora ruskej KGB, vo výslužbe, kde prehovoril o fotografiách na sociálnych sieťach:
“Chcel by som tu hovoriť o “podvodných úskaliach” selfie. O tom, že sa selfie v poslednej dobe stalo veľmi módnym a ľudia sa začínajú fotografovať vo všetkých pózach a uhloch …. Potom všetko zverejňujú na sociálnych sieťach, zabúdajúc, že fotografický obraz človeka nesie jeho informačnú mapu! A použitím určitých technológií je možné z fotografie získať podrobné informácie o človeku: o jeho zámeroch a dokonca na neho pôsobiť, pozitívne aj negatívne, na diaľku.”
Ako zamestnanec tajných služieb to môžem potvrdiť. Svojho času sme získavali informácie z fotiek prezidentov západných krajín, aby sme zistili, čo zamýšľa o nás – o novom Rusku, ktoré vzniklo na troskách Sovietskeho zväzu, NATO a vodcovia týchto štátov. Preto tiež v sovietskej dobe nebolo dovolené publikovať fotografie našich vysokých úradníkov tajných služieb, generálnych konštruktérov, vývojárov nových typov zbraní a ďalších dôležitých osôb štátu.
V poslednej dobe vďaka vedecko-technickému pokroku sa objavila možnosť vytvoriť virtuálneho dvojníka človeka! Tieto štúdie boli vykonané japonskými vedcami. Podľa ich názoru nie je potrebné uchýliť sa k biotechnológiám alebo počítačovým technológiám a vytvoriť tak virtuálneho dvojníka človeka. Postačí bežný mobilný telefón so vstavaným fotoaparátom, on sám dokáže vytvoriť dvojníka človeka!
Ide o to, že pri fotografovaní digitálnym fotoaparátom sa parametre tela človeka, jeho tzv. Informačné mapa – výška, farba pleti, vlasov, očí, každé materské znamienko či vráska atď. – presne vytlačí a prevedú do digitálnej podoby. A každá nasledujúca snímka dopĺňa a pridáva rôzne ďalšie detaily, podrobnosti. Časom sa z takto nazhromaždených snímok v jednom počítači alebo telefóne prekročí ich kritický počet a informácie o človeku sa stanú dostatočné na vytvorenie počítačového dvojníka fotografovaného človeka – jeho dvojčaťa čiže fantómu!
Dnes je v mnohých moderných rodinách digitálne zariadenie alebo telefón s fotoaparátom zábavou číslo jedna, najmä medzi mládežou. Ľudia sa, ako posadnutí, fotia z rôznych uhlov, v rôznych pózach, s oblečením i bez neho – sú to stovky fotografií denne. Potom tieto fotografie zverejňujú na internete s cieľom sebavyjadrenia alebo sa pochváliť ostatným: akí sú krásny, vtipný, čo dokážu atď. Pri takejto rýchlosti realizácie tohto koníčka je potom pomocou čísel vytvorený trojrozmerný model človeka, ktorý presne kopíruje originál! A od tohto okamihu začne duch takého človeka interagovať s duplikátom svojho tela a samotný človek stráca energiu!
Za pomoci vašej fotografie môžu na vás tiež druhí pôsobiť a privolávať vám rôzne nepríjemnosti. Niekomu sa nepáči napr. ležiace, polonahé opaľujúce sa dievča, niekomu niečo iné, najmä v krajinách, kde nie je zvykom obnažovať telo. A prirodzene táto mentálna negatívna pohnútka, ktorá vzniknutá pri pohľade na fotografiu, dosiahne svoj originálu alebo dvojníka! A my potom nechápeme, odkiaľ k nám prichádzajú choroby, pocity, že sme ťahali ťažké vrecia alebo inak ťažko pracovali, prečo na nás padá únava a potrebujeme si oddýchnuť atď.
Keď u náš existuje také digitálne dvojča, potom naše vlastné nervové bunky postupne degradujú! Dvojník začína brať energiu zo svojho originálu! A ak boli pri fotografovaní u originálu myšlienky negatívne, teda bol napojený na nízkofrekvenčné egregory, potom dvojník vstupuje do rezonancie s egregormi zla a začína k sebe priťahovať rôzne nepríjemnosti!
Preto máte všetko vo svojich rukách! Ak chcete byť v bezpečí, premýšľajte o tom, čo robíte! Nedarujte ani neukazujte každému na počkanie svoje fotografie!
Temní ľudia na vás tiež môžu zoslať rôzne kliatby či urieknutia. Napr. tak, že fotografiu pochová v hrobe čerstvo zosnulej osoby a na človeka z fotografie sa potom hrnú rôzne choroby, nešťastia a ďalšie kliatby!
V tomto veku technického pokroku má všetko dve strany, ako u medaily, aj nadobudnutie fotografií má dve strany!
Prosím buďte opatrní! To je všetko, čo som chcel povedať o selfie. Nevytvárajte si dvojníka! Snažte sa fotografovať len málo, iba keď je to nutné, nie len preto, aby ste sa chválili a zverejňovali svoje fotografie v rôznych polohách na internete, ako to robí napr. naša slávna bývalá baletka …” dodal na záver generál Ratnikov
Milan Novický