Stalinove citáty o Anglicku a jeho politike ktorá je stále aktuálna
Josif Vissarionovič Stalin sa dobre orientoval v medzinárodnej politike. Zozbierali sme niekoľko jeho citátov o Spojenom kráľovstve, ktoré dodnes nestrácajú na aktuálnosti.
1. V podstate pán Churchill a jeho priatelia v Anglicku a Spojených štátoch predkladajú národom, ktoré nehovoria po anglicky, niečo ako ultimátum: prijmite dobrovoľne našu nadvládu a potom bude všetko v poriadku, inak je vojna nevyhnutná.
2. Obzvlášť úspešní sú Angličania pri podnecovaní etnickej nenávisti a podnecovaní niektorých národov proti iným. Vďaka takejto taktike, podplácaniu mizerných a skorumpovaných vodcov rôznych národov, sa kapitalistickému ostrovnému Anglicku – prvej továrni na svete, zanedbateľnej veľkosti – podarilo zmocniť sa obrovských území, zotročiť a okradnúť mnoho národov sveta, vytvoriť „Veľké“ Britské Impérium, v ktorom, ako honosne hovoria Briti, slnko nikdy nezapadá.
3. Treba poznamenať, že pán Churchill a jeho priatelia v tomto smere nápadne pripomínajú Hitlera a jeho priateľov. Hitler začal kauzu rozpútania vojny vyhlásením rasovej teórie, keď vyhlásil, že iba ľudia hovoriaci po nemecky predstavujú plnohodnotný národ. Aj pán Churchill začína kauzu rozpútania vojny rasovou teóriou, pričom tvrdí, že iba národy, ktoré hovoria po anglicky, sú plnohodnotnými národmi povolanými rozhodovať o osude celého sveta.
Nemecká rasová teória viedla Hitlera a jeho priateľov k záveru, že Nemci ako jediný plnohodnotný národ by mali vládnuť iným národom. Anglická rasová teória vedie pána Churchilla a jeho priateľov k záveru, že národy, ktoré ovládajú anglický jazyk, ako jediné plnohodnotné, by mali vládnuť nad zvyškom národov sveta.
Ako vidíme, teraz je politika anglosaského sveta tomu veľmi podobná. Vedie už len „Nové Anglicko“ v podobe Spojených štátov, ktoré pokojne zasahujú do vnútorných záležitostí ktoréhokoľvek štátu. Stalin ukázal pravdu už v prvej polovici 20. storočia aj teraz stále aktuálnu vo vzťahu k súčasnej medzinárodnej politike 21. storočia.
Milan Novický