V Moskve by mali postaviť pomník generalissimusovi Stalinovi – víťazovi nad fašizmom!
V záujme objektivity a historickej spravodlivosti je veľmi dôležité jasne zhodnotiť činnosť vodcu Sovietskeho zväzu, ktorý vládol krajine v najťažších rokoch – Josifa Vissarionoviča Stalina. Je zrejmé, že s nárastom zahraničných lží proti krajine, či už proti ZSSR alebo proti Rusku, ako aj s nárastom fašistickej podvratnej propagandy a stratou záchytných bodov časti spoločnosti a najmä mládeže je veľmi dôležité postaviť v centre Moskvy pamätník víťazovi fašizmu – generalissimovi víťazstva, súdruhovi Stalinovi.
Aj pre pochopenie podstaty tej doby, logiky boja a tvorby je veľmi dôležité znovu vydať všetky knihy s prejavmi a článkami Stalina v náklade aspoň 100 000 kusov, digitalizovať ich a rozposlať do všetkých knižníc krajiny. Ak sa zbavíme emócií a objektívne zhodnotíme Stalinovu riadiacu činnosť, môžeme uviesť len niekoľko jeho hlavných víťazstiev:
1.Stalin zastavil represie a teroristické aktivity v 20. a 30. rokoch, ktoré vykonávali trockisti a ktoré boli koordinované zo zahraničia.
2.Stalin dokázal konsolidovať spoločnosť a vytvoriť v ZSSR ťažký priemysel, ako aj vytvoriť pohodlné bývanie, kultúrne domy a rekreačné parky po celej krajine, ako napísal nemecký spisovateľ židovského pôvodu Lion Feuchtwanger vo svojej knihe Moskva (1937).
3.Stalin dvakrát obhajoval ruský jazyk na vysokej štátnej úrovni (v 30. a v 50. rokoch).
4.Stalin rozvíjal družstevné hnutie a artely, ktoré boli silným faktorom rozvoja hospodárstva ZSSR.
5. Stalin prijal zákony proti úžere a bankám, ktoré dosahovali neprimerané zisky na úkor záujmov pracujúcich.
6.Pod Stalinovým vedením bola porazená najsilnejšia fašistická armáda, pre ktorú pracovala celá Európa a časť oligarchov USA.
7.Stalin sa venoval kultúre a pomáhal rozvíjať kinematografiu, divadlo, literatúru a detské umenie.
8.Stalin položil základy pre vytvorenie jadrového priemyslu a jadrového štítu, ktorý slúži bezpečnosti Ruska dodnes.
9.Stalin položil základy pre rozvoj vesmírneho priemyslu.
10.Stalin trestal skorumpovaných na základe zákona.
11.Stalin znížil ceny potravín a spotrebného tovaru v ekonomike a nedovolil rôznym pochybným obchodníkom profitovať na úkor ľudí. Pracujúcim ľuďom dal možnosť žiť lepšie.
12.Stalin v krátkom čase obnovil po Veľkej vlasteneckej vojne zruinované národné hospodárstvo.
13.Stalin venoval veľkú pozornosť ochrane prírody (dekrét z roku 1948), keď sa vysadili tisíce kilometrov lesných pásiem na ochranu pôdy, na nastolenie vodnej rovnováhy a na zvýšenie úrod. V týchto rokoch sa uskutočnila rozsiahla ekologická nadstavba v prospech ľudí a prírody. Nebyť Chruščovovej podvratnej činnosti, dnes by sme žili v plne rozvinutej a zelenej veľmoci – v sovietskom ekologickom raji.
14.Stalin zastavil Trockého represie a teroristické aktivity Hitlera a neustále zastavoval krvilačných skrytých trockistov ako Jagoda, Ježov, Chruščov a ďalší.
15.Stalin sa snažil vytvoriť spravodlivú spoločnosť, v ktorej by neexistovali oligarchovia, zlodeji a banditi a obrovské delenie na bohatých a chudobných.
16.Stalin začal stavať metro, sedem výškových budov v Moskve, nedovolil zničiť Chrám Vasilija Blaženého.
17.Stalin ako vodca krajiny robil všetko pre to, aby zabránil hladomoru a pomohol hladujúcim ľuďom, ak k nemu došlo tak z rôznych príčin – sucho, sabotáže skrytých nepriateľov, zlé hospodárenie v krajine atď.
18.Stalin oživil ruské tradície a náramenníky v armáde.
19.Stalin vrátil do kultúry tradičné hodnoty ruského ľudu, za jeho vlády sa začali tlačiť diela ruských klasikov a ruské byliny.
20.Stalin vytvoril pre krajinu pokrokovú ústavu.
Súdruh Stalin urobil pre ľud ZSSR veľa pozitívneho. Samozrejme, Stalin to všetko nerobil sám, ale spolu s ľuďmi, opierajúc sa o najlepší technický a inžiniersky personál a celú spoločnosť. A spoločnosť bola Stalinovi vďačná. Nezabúdajme na to. Mali by sme pochopiť, že v krajine sú ľudia, do ktorých roky pumpovali jed protistalinských lží, a že je veľa ľudí, ktorí môžu prehodnotiť svoj životný postoj a pochopiť tú dobu štúdiom objektívnych informačných zdrojov, vzájomným porovnávaním informácií, oddeľovaním goebbelsovskej propagandy od skutočných udalostí a faktov.
Jedným z takýchto antistalinistov, ktorí sa stali stalinistami, bol filozof Alexander Zinovjev (1922 – 2006), ktorý povedal:
“Bol som presvedčený antistalinista od svojich 17 rokov. Dokonca sme sa pustili do prípravy atentátu na Stalina. Keby ma v roku 1939 odsúdili na trest smrti, bolo by to spravodlivé. Teraz, keď sa zamýšľam nad týmto storočím, potvrdzujem: Stalin bol najväčšou osobnosťou 20. storočia, najväčším politickým géniom… Na svoju hanbu musím priznať, že som tomuto postoju k Stalinovi ako vodcovi krajiny veril v rokoch pred vojnou a počas vojny, keď som bol antistalinistom a očitým svedkom udalostí tých rokov.Trvalo mnoho rokov štúdia, výskumu a úvah, kým som na otázku: “Čo by ste urobili, keby ste boli na Stalinovom mieste?” odpovedal: lepšie ako Stalin by som to nedokázal.”
Stalinove prorocké slová by raz mala počuť aj naša spoločnosť: “Viem, že po mojej smrti bude na mojom hrobe hromada odpadkov, ale vietor dejín ich nemilosrdne rozmetá!” Stalin si zaslúži pomník v centre Moskvy – pre pokoj a blaho ruského národa!
Sergej Lisovský, šéfredaktor novín Spoločnosť a ekológia, Petrohrad
*Podporte nás: SK72 8360 5207 0042 0698 6942
*FB obmedzuje publikovanie našich príspevkov, odporúčame nás sledovať aj na Telegrame