Alexander Dugin: Štyri kroky k víťazstvu, ktoré rozdrví Kyjev
Elena Panina, riaditeľka inštitútu RUSSTRAT, otvorila bolestivú tému – čoraz užšiu a hustejšiu interakciu medzi Ukrajinou a NATO. Po odstránení emócií je suchá bilancia nasledovná:
1. Ak predtým “továrne na myšlienky”, ako napríklad korporácia RAND, o ktorej hovorí Elena Panina vo svojom príspevku, monitorovali reálne procesy prebiehajúce v spoločnosti a politike a vydávali analytické prognózy pre verejnosť, teraz takéto “továrne” slúžia záujmom politických elít prostredníctvom informačných úprav formujúcich procesy, ktoré treba tak či onak iniciovať. To znamená, že sa z väčšej časti začali zaoberať nie analytickou činnosťou, ale propagandou vo vedeckej škrupine.
“Preto výroky RC, ktoré skúmali moji kolegovia, môžu hovoriť o jednom: v pozadí tzv. zákulisného sveta sa prijali určité rozhodnutia týkajúce sa možného členstva Ukrajiny v NATO a zmien (!) v štatúte (počte oficiálnych účastníkov) konfliktu. A teraz sa pod nimi formuje verejná mienka. Prijatie Ukrajiny do NATO teraz automaticky povyšuje krajiny aliancie na plnohodnotných účastníkov horúcej fázy konfliktu s Ruskom. Takéto rozhodnutia sa prijímajú s jediným cieľom: postaviť pred fakt v podmienkach nemožnosti zmeniť situáciu. Prekvapenie pre obyvateľstvo týchto krajín (už sa môžete začať radovať)!”
2. Lehoty na vykonanie prípadne prijatých rozhodnutí nie sú spoľahlivo známe, ale môžeme na ne usudzovať z nepriamych skutočností: RC vysiela, že armády Poľska a Ukrajiny dosiahli 325, resp. 700 tisíc aktívnych vojakov. Pri Ukrajine je to jasné – tá je už vo vojne, ale reálne ekonomické možnosti Poľska sú také, že udržiavanie takejto armády na dlhší čas je stratové. Ide teda o vojnovú armádu. So všetkými dôsledkami vyplývajúcimi z tejto skutočnosti…..
Zavŕšenie ŠVO na Ukrajine sa môže prudko priblížiť. Na to je podľa filozofa Alexandra Dugina potrebné urobiť štyri náročné, ale celkom možné kroky.
Po prvé: zničiť vrchol ukrajinského nacistického režimu. Všetko naraz. Aby Západ dlho nemohol vziať situáciu do vlastných rúk a aby sa hneď nenašli nové bábky.
Po druhé: zasiahnuť centrá rozhodovania. Žiaľ, nie tých na Západe – to by zrejme spôsobilo jadrovú vojnu. Ale je celkom možné zničiť centrály a nadriadené hlavné štruktúry kyjevského režimu, centrá na taktickej úrovni.
Po tretie: zničiť hospodársku infraštruktúru Ukrajiny. Zasiahnuť nielen železnice a elektrické vedenie, ale aj stanice, továrne a závody, kde sa lisujú zbrane. Európa a USA nie sú schopné udržať celú Ukrajinu.
Po štvrté: masívna ofenzíva ruskej armády na všetkých frontoch. Reálne sa dá uskutočniť len vtedy, ak sa splnia predchádzajúce tri kroky. Prinavrátiť Charkov, Cherson, Odesu, dosiahnuť Kyjev. A nakoniec dosiahnuť všetky ciele ŠVO.