Kniha Arsena B. Martirosjana: Ruská kultúra versus anglosaská agresia
Slovensko, 24. november 2023 (AM) – Vo vydavateľstve Torden vyšla kniha s názvom Ruská kultúra a anglosaská agresia. Mníchovská zrada 1938. Autorom tejto knihy je Arsen B. Martirosjan.
Mníchovská zrada vyvracia všetky pokusy viacerých západných štátov vnútiť nám ich model interpretácie histórie. Povedať pravdu v čase všeobecnej povrchnosti a klamstiev sa považuje za extrémizmus. Napriek tomu Arsen Martirosjan prináša nový pohľad na udalosti z roku 1937. Popisuje medzivojnovú politickú situáciu v Európe. Ponúka unikátne odpovede na kľúčové otázky predvojnového obdobia, kto a ako v skutočnosti podporoval Lenina, kto stál v pozadí vzostupu Adolfa Hitlera a kam až siahajú nitky „ťahajúce“ maršala Tuchačevského. Kniha Ruská kultúra a anglosaská agresia. Mníchovská zrada 1938 opisuje rolu britskej koruny v tomto období, geopolitické manévre i zákulisné intrigy. Dozviete sa tiež – ako sa Stalin vysporiadal s vnútornou opozíciou.
A. B. Martirosjan odhaľuje podstatu skutočne zlovestného plánu zničenia ZSSR, ktorý zamaskovali pod názvom „Ruská púšť“. Dočítate sa o veľmocenských globálnych mechanizmoch, s pomocou ktorých bol svet vtiahnutý do vojnovej tragédie a s ňou spojenej tragédie miliónov ľudských životov.
“Čas od času sa oplatí preskúmať naše zvyčajné, tradičné nazeranie na historické javy, aby sme pri narábaní s nimi nestratili orientáciu, ako sa to stáva v dôsledku tendencie nášho rozumu prikladať niektorým javom absolútny význam. Máte pred sebou neobvyklú „štúdiu“, pretože vychádza z metódy výzvedno-historického výskumu. Svojho času vypracovali „technológiu“ takéhoto výskumu analytici osobnej Stalinovej rozviedky, ktorá ju tiež dlhý čas aktívne využívala. S použitím týchto metód sa autorovi knihy podarilo od základov zrevidovať prekrútenú oficiálnu pravdu a uviesť na pravú mieru doterajšie predstavy o sprisahaní Tuchačevského. Podarilo sa dokázať, že už vyše polstoročia ospevovaný „stratég“ svojím sprisahaním od začiatku smerujúcim k fatálne nevyhnutnému a zákonitému krachu, vystavil ZSSR bezprostrednej hrozbe, že hitlerovské Nemecko zaútočí skôr, čo sa aj naozaj stalo 22. júna 1941…”