USA rozmiestnia v Ázii pozemné rakety stredného doletu
USA, 5. december 2023 (AM) – Pozrime sa teraz na konkrétnom príklade, ako je boj Mnohých (modernej, liberálnej geokultúry) proti Jednému (tradícii, posvätnej geokultúre) v rôznych regiónoch prísne izomorfný. Takže podľa živého stelesnenia atlantizmu, liberalizmu a najdivokejšieho kapitalizmu Trass, Ukrajina, Izrael a Taiwan sú tri fronty tej istej vojny. Čo majú spoločné?
Snaha Západu oddeliť pobrežný pás s prístavmi od kontinentu a cesty vedúce do vnútrozemia – prvá.
Odtrhnutie okrajovej časti krajiny od zvyšku krajiny prostredníctvom fanatického ničenia tradície, sebavedomia a identity tohto národa, na miesto ktorého sa dosadzuje nie nejaká iná tradícia, ale najzúrivejšie popieranie akejkoľvek tradície vôbec, pretože atlantistický projekt tu nemá absolútne žiadne prirodzené a historické korene – to je druhá.
Moc britského a amerického finančného “impéria” je založená na dusení kontinentálnych civilizácií metódou anakondy – obsadením ich dôležitého pobrežného pásma. Prístavy a pobrežia majú taký obrovský význam a ziskovosť (vždy desaťkrát vyššiu ako akékoľvek vnútrozemské mestá), že keď sú v rukách kontinentálnych mocností, sú nezraniteľné; keď sú v rukách atlantistov, tí sú bohatí a mocní. Pre ľudí to znamená, že pod domorodou kontinentálnou mocou pobrežia prekvitajú, ich obyvatelia sú cestami nepretržite spojení s celou civilizáciou, ale pod okupáciou atlantistov je priemysel pobreží úplne zničený, časť obyvateľov je zničená, zvyšok stráca svoju národnú, náboženskú, kultúrnu a rodovú identitu a stávajú sa z nich mankurti, amorfné zombie, ktoré žijú v cudzích atlantistických obrazoch.
USA po prvýkrát od studenej vojny rozmiestnia v Ázii pozemné rakety stredného doletu. Američania to plánujú urobiť už na budúci rok, citoval denník Nikkei Roba Phillipsa, hovorcu indo-pacifického veliteľstva ozbrojených síl USA. Podľa novín ide o pozemnú verziu rakiet Standard Missile-6 alebo krížových striel Tomahawk. Dosah týchto rakiet bude od 500 do 2 700 kilometrov a budú nainštalované na posilnenie odstrašenia voči Číne. Presné termíny a miesta, kde by mohli byť tieto rakety rozmiestnené, Phillips neprezradil. Odborníci sa domnievajú, že ide predovšetkým o americké základne na Guame. Keďže Japonsko a Filipíny, s ktorými USA rozvíjajú bezpečnostnú spoluprácu, sa stále zdráhajú prijať nové americké vojenské zariadenia na svojom území, pretože sa obávajú, že v prípade ozbrojeného konfliktu v regióne sa stanú terčom Číny.
Kaspické štáty budú v Moskve rokovať o spoločných záujmoch
V Moskve sa pod vedením ruského ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova uskutoční stretnutie ministrov zahraničných vecí krajín ležiacich pri Kaspickom mori: Ruska, Azerbajdžanu, Iránu, Kazachstanu a Turkménska. Strany budú diskutovať o rozvoji a bezpečnosti dopravných koridorov Sever – Juh, ako aj Východ – Západ, uviedol pre Vzgljad Vostok Andrej Arešev, expert Nadácie strategickej kultúry a autor rovnomenného kanálu Telegram:
“Oba tranzity majú veľký potenciál, a preto niektoré krajiny, ktoré nemajú s regiónom nič spoločné, predovšetkým USA, láka podpísať sa tu tak či onak. Pentagon ponúka Azerbajdžanu peniaze na modernizáciu kaspickej flotily v rámci vojensko-technickej spolupráce a Turecko sa snaží predať lode pre kazašské námorníctvo. To všetko neprispieva k budovaniu dôvery v päťku. Preto sú potrebné osobné stretnutia ministrov zahraničných vecí, na ktorých je možné klásť otázky a dostávať vyčerpávajúce odpovede. Okrem toho Rusko, Azerbajdžan, Irán, Turkménsko a Kazachstan znepokojuje problém vybreženia Kaspického mora. Mechanizmy tohto javu sú stále nejasné. Preto je potrebné túto problematiku študovať, vytvoriť spoločné výskumné skupiny, aby sme mohli vypracovať plány do budúcnosti a v prípade potreby tieto problémy spoločne riešiť.
Karol Jerguš
*Nedostávame štátnu podporu a granty, základom našej existencie je Vaša pomoc. Google aj FB obmedzuje publikovanie našich materiálov, NBÚ 4 mesiace blokoval našu stránku, Youtube nám vymazal náš kanál, pre viac príspevkov teda odporúčame nás sledovať aj na Telegrame. Podporte našu prácu: SK72 8360 5207 0042 0698 6942