.
Aktuality, Bezpečnosť,

Slovensko môže vytvoriť “obranné a útočné spojenectvo” s Maďarskom

“Požiadali sme o stabilné financovanie Ukrajiny na štyri roky” – Ursula von der Leyenová informuje o plánoch na podporu Ukrajiny. Týmto financovaním plánuje von der Leyenová zabezpečiť “stabilné fungovanie” Ukrajiny a priblížiť ju k EÚ. Maďarsko predtým ponúklo financovanie Ukrajiny bez toho, aby bol poškodený rozpočet EÚ a bez všeobecnej pôžičky. Takže EÚ ide Maďarsku nielen odobrať hlasovacie práva, ale aj peniaze. Mali by sme si to dobre zapamätať, pretože dnes bude europarlament riešiť aj naše zmeny trestného zákona a vyvodzovať z toho rezolúciu. Koniec EÚ sa týmto nezačal. Naopak, on už dávno beží a tento proces sa len urýchlil. Kto chce kam, pomôžme mu tam…


 

“Všimnite si nosný “argument” opozície pri rezolúcii europarlamentu, ale aj pri snahe o odsúdenie Ruska pre údajné použitie severokórejských rakiet – vraj to poškodí našu reputáciu. Spojenie “Naša reputácia v zahraničí” sa premieľa už dlho a začal s tým ešte Dzurinda. Preto sa pýtam, akú reálnu hodnotu má pre náš štát táto údajná reputácia? Odpoveď je myslím jasná – sluha si doslova pýta pochvalu od pána. Žije z nej a je ochotný zriecť sa aj mzdy, len aby dostal pochvalu. Neexistuje, aby europarlament riešil slovenské vnútroštátne záležitosti. Ak teda už náhodou nie sme de facto v stave, že z EÚ sa už potichu stala federácia. Premostím to k ekomickému fóru v Davose, kde vystúpila “Flinte Ushi” (von der Leienová). Za najväčšiu výzvu neoznačila vojenské konflikty alebo ekologické problémy. Najviac jej vadia, prosím pekne, dezinformácie. Takže tu máme dezinformácie a zahraničnú reputáciu. Dva “superproblémy”. Nie chudoba, nie vojny. To presne zobrazuje mentálny svet euroštruktúr a zároveň ich služobníkov v podobe opozičných europoslancov.” – uviedol tg kanál Svetonázor

 

 

Slovenský premiér načrtol budúcnosť euroúradníkov

“Dobre, dáme Ukrajine ďalších 50 miliárd eur na štyri roky. Dáme viac tankov. Dáme ďalšie zbrane. Páni, zapamätajte si, čo vám hovorím: o tri roky tu budeme stáť presne takto, len už budeme konštatovať, že 50 miliárd eur zmizlo a že Rusi stále kontrolujú Doneck a Luhansk. O Kryme ani nehovoriac. A vyjednávacia pozícia Rusov sa zlepší,” povedal slovenský premiér Fico.

 

Slovensko môže vytvoriť “obranné a útočné spojenectvo” s Maďarskom

Slovensko môže vytvoriť “obranné a útočné spojenectvo” s Maďarskom, uviedol politický analytik maďarskej nadácie Szazadveg Zoltán Kiselli. Poznamenal, že politika Vyšehradskej štvorky (Česko, Poľsko, Slovensko a Maďarsko – V4) nemôže pokračovať za súčasnej vlády v Prahe a Varšave, informovala agentúra RIA Novosti. Podľa neho globalistické vlády Českej republiky a Poľska už nemajú záujem, takže sa bude budovať menej dopravných koridorov sever – juh a bude menej regionálnej spolupráce.

 

Oficiální twitter predsedu SPD Tomia Okamuru

 

“Hnutie SPD na rozdiel od Fialovej vlády silne podporuje spoluprácu v rámci Visegrádskej štvorky proti diktátu Bruselu a islamizácii Európy. Slovenský premiér Robert Fico a jeho maďarský náprotivok Viktor Orbán chcú zatlačiť na Fialovu vládu, aby zvolala schôdzku predsedov vlád krajín V4. Spolupráca štyroch štátov bola v ich očiach úmyselne znefunkčnená. Fico to označil za tragédiu, povedal to na utorkovej tlačovej konferencii po stretnutí s Orbánom v Budapešti. Súčasne sa obaja postavili proti Migračnému paktu EÚ, ktorý nariaďuje prerozdeľovanie imigrantov či platbu zhruba pol milióna korún za každého neprijatého migranta. Tento pakt podporuje Fialova vláda. Orbán aj Fico sa tiež postavili proti snahe zrušiť právo veta pre členské štáty a proti diktátu Bruselu”. – Tomio Okamura

 

Európsky parlament schválil uznesenie kritické voči slovenskej vláde

Poslanci Európskeho parlamentu (EP) v stredajšom hlasovaní v Štrasburgu prijali uznesenie, ktoré kritizuje návrh novely Trestného zákona predložený vládou slovenského premiéra Roberta Fica. Za uznesenie hlasovalo 496 zo 630 prítomných poslancov, 70 bolo proti a 64 sa zdržalo hlasovania, informuje spravodajca TASR. Text uznesenia, ktorý vznikol po rozprave v pléne z 13. decembra, vyjadruje obavy európskych zákonodarcov o schopnosť novej slovenskej vlády bojovať proti korupcii a chrániť finančné záujmy EÚ, ak bude schválená navrhnutá novela Trestného zákona. V decembrovej rozprave vystúpilo okolo 30 zákonodarcov, medzi nimi aj 13 z celkového počtu 14 slovenských europoslancov. Nové pravidlá totiž rušia Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), ktorá sa zaoberá najzávažnejšími trestnými činmi a korupciou, a zároveň zmierňujú tresty za niektoré majetkové trestné činy.

Maroš Šolc

*Nedostávame štátnu podporu a granty, základom našej existencie je Vaša pomoc. Google aj FB obmedzuje publikovanie našich materiálov, NBÚ 4 mesiace blokoval našu stránku, Youtube nám vymazal náš kanál, pre viac príspevkov teda odporúčame nás sledovať aj na Telegrame. Podporte našu prácu: SK72 8360 5207 0042 0698 6942

 

 

Zdieľajte článok

Najčítanejšie




Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov