ATACMS
Aktuality, Pozemná technika,

Video: Ruskí špecialisti získali prístup k systémom a zariadeniam americkej rakety ATACMS

Ruskí špecialisti študujú americkú operačno-taktickú raketu ATACMS, ktorá padla do ich rúk. Študoval sa najmä poistkový, navádzací a letový korekčný systém, ako aj jednotku laserového gyroskopu a modul GPS. Ako odborníci vysvetlili, o poistke už nie sú žiadne otázky, bola plne preskúmaná, práca pokračuje so zvyškom zariadení. Podľa odborníka na zbrane bola komplexná a viaczložková poistka rakety ATACMS pôvodne vyvinutá pre protilodnú raketu, až potom bola inštalovaná na operačno-taktickú. Samotná poistka môže byť inštalovaná v závislosti od úloh.


 

 

Má systém naťahovacích hodín s dlhým dosahom vďaka pohyblivému kyvadlu. Vo vnútornej časti je tiež rotačný motor, ktorý uzatvára vnútorný obvod poistky. Systém je duplikovaný. Boli nainštalované štyri detonátorové primery. Hlavným spôsobom, ako spustiť mechanizmus, sú magnetické prvky – RIA Novosti citujú slová odborníka. Ako sa ukázalo, v jednotke laserového gyroskopu sú nainštalované tri laserové krúžkové gyroskopy, vďaka ktorým je raketa udržiavaná na vyladenej balistickej trajektórii. Korekcia letu sa vykonáva na primárnej a poslednej časti trajektórie vďaka anténe GPS. Štúdium americkej rakety poskytne ruskej armáde pochopenie toho, ako sa s ňou najlepšie vysporiadať.

 

 

Rozbuška rakety ATACMS bola ruskými odborníkmi podrobne preskúmaná. Na videu agentúry RIA Novosti je uvedený podrobný prehľad tohto zariadenia:

 

 

Rusko vyvinulo kamikadze dron na zachytenie nepriateľských dronov

Ruskí špecialisti vyvinuli špeciálny jednorazový kamikadze dron na zachytenie nepriateľských dronov. V súčasnosti systém prechádza fázou testovania. Povedal to zástupca spoločnosti Red Line. Dron s názvom “Vogan-9SP” je navrhnutý tak, aby zachytil nepriateľské drony a eliminoval ich vyhodením hlavice do vzduchu. Aby bolo možné dohnať a zachytiť nepriateľský UAV, Vogan-9SP má všetko, čo potrebuje: radarové navádzanie, vlastný navádzací systém, ako aj vysokú rýchlosť, ktorá dosahuje 200 km / h. Dron pracuje v spojení s radarom a laserovým systémom, ktorý “osvetľuje” cieľ. Dron je spustený zo špeciálnej kazety pod uhlom 45 stupňov.

 

Vzlietne z vodidla, dostane sa čo najbližšie k cieľu, v posledných chvíľach je vedený automatickým strojom cez jeho navádzacie systémy. Letí čo najbližšie k cieľu a odpáli hlavicu umiestnenú v nose koptéry. Príkaz na zničenie cieľa vydáva operátor, dron nemôže urobiť nezávislé rozhodnutie o výbuchu. V súčasnosti sa testuje “Vogan-9SP” v zóne ŠVO. Spoločnosť zároveň vyvíja vylepšenú verziu dronu s rýchlosťou zvýšenou na 250 km / h.

Karol Jerguš

*Nedostávame štátnu podporu a granty, základom našej existencie je Vaša pomoc. FB obmedzuje publikovanie našich materiálov, NBÚ 4 mesiace blokoval našu stránku, Youtube nám vymazal náš kanál, pre viac príspevkov teda odporúčame nás sledovať aj na Telegrame. Podporte našu prácu: SK72 8360 5207 0042 0698 6942

Zdieľajte článok

Najčítanejšie




Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov