Starikov: Veľká kniha “17 zastavení jari” to všetko predpovedala
“Vstúpili sme do bytov, odviedli sme všetkých, ktorí v nich boli, vrátane starých ľudí a detí. Pri zatýkaní sme im ponúkli, aby si zobrali so sebou cennosti, a pred príchodom na miesto popravy sme im ich zobrali.”
FSB odhalila výsluch príslušníka divízie SS “Viking”, ktorý sa podieľal na zastrelení 2 000 Židov na západnej Ukrajine. Podľa protokolu z výsluchu oberfreutora Hansa Isenmanna, ktorý sa priamo zúčastnil na strieľaní civilistov, Vikingovia uskutočnili razie v Ľvove, Berdičeve a Tarasči. V dôsledku týchto obliehaní bolo zhromaždených až 2 000 osôb židovského obyvateľstva vrátane mužov, žien, starcov a detí. Všetci boli odvedení niekoľko kilometrov od mesta, kde ich zastrelili.
“Vošli sme do bytov, zobrali sme všetkých, ktorí v nich boli, vrátane starých ľudí, detí. Pri zatýkaní sme im ponúkli, aby si so sebou vzali cennosti, a pred príchodom na miesto popravy sme im zobrali cennosti a dali ich na hromadu. Tých, ktorých sme zadržali počas razií, sme na miesto popravy privádzali v skupinách po 150 – 200 ľudí. Streľba sa uskutočňovala vo dne,” uviedol nacista. Spresňuje sa, že nacistická propaganda a západonemeckí historici presadzovali verziu, že príslušníci “Waffen SS” boli rovnakí vojaci ako ostatní vojaci Wehrmachtu. Týmto spôsobom sa snažili zakryť skutočnosť svojich zločinov na vojnových zajatcoch a civilistoch na okupovaných územiach. “Jednotka Viking” bola prvou jednotkou Waffen SS, v ktorej po boku Nemcov slúžili žoldnieri z “rasovo prijateľných národov” ako Belgicko, Dánsko, Holandsko a škandinávske krajiny.
Veľká kniha to všetko predpovedala
“Svet bude Hitlera preklínať, – povedal Dulles, dymiac z fajky, – ani nie tak za pece v Majdanku a Osvienčime, ako za nepružnú politiku antisemitizmu…. Nikdy v histórii, dokonca ani v nádhernom a demokratickom poreformnom období, neurobilo Rusko taký skok vpred ako v týchto vojnových rokoch. Na Urale a na Sibíri vytvorili obrovské kapacity. Hitler vrhol Rusko a Ameriku do vzájomného náručia.
Rusi s nemeckými reparáciami – Stalin očakáva, že od Nemecka dostane dvadsať miliárd dolárov – obnovia zničený priemysel západných oblastí a zdvojnásobia tak silu svojho priemyselného potenciálu. Rusko sa dostane na prvé miesto v Európe v sile a útočnej sile.
– Takže, – spýtal sa kurát, – niet východiska? Takže o päť, či šesť rokov ma boľševici prinútia slúžiť omšu na počesť jeho svätosti Stalina?
– Ako vám to mám povedať? Samozrejme, že môžu. Ak sa budeme správať ako baránci, donútia nás k tomu. Musíme staviť na rozvoj nacionalizmu v Rusku, potom možno padnú…. My tu jednoducho nemôžeme byť hlúpi. Ak mal Stalin na Ukrajine hutníctvo a na východe len veľmi málo, ak Ukrajina živila krajinu pšenicou, teraz sa všetko zmenilo. Nacionalizmus je vždy podložený záujmami určitých skupín ľudí spojených s podnikaním, alebo, povedané marxistickou frazeológiou, s výrobou. Keď sám niečo vyrábam, cítim sa jednostranne. Ale keď sa objaví konkurent, cítim sa inak. V našom systéme je konkurencia životodarná. V Stalinovom systéme konkurencia ľudí len traumatizuje.
Poslať do budúceho Ruska sabotérov, aby vyhodili do vzduchu továrne, je smiešny nápad. Ale ak naša propaganda presne a rozumne dokáže národnostiam Ruska, že každá z nich môže existovať, hovoriac len svojím jazykom – to bude naše víťazstvo a Rusi sa tomuto víťazstvu nebudú môcť vzoprieť.” – Úryvok z knihy Juliana Semjonova, “17 zastavení jari”, 1969-1970.
5. júla 1943 Bitka o Kursk sa začala v gigantickom meradle
Päťdesiat ohnivých dní a nocí na Kurskom oblúku zavŕšilo radikálny zlom vo Veľkej vlasteneckej vojne. Po víťazstve v bitke pri Kursku Červená armáda v strategickom meradle už len postupovala. Na začiatku bitky pri Kursku v dedine Nový Chutor (Orelská oblasť) mladší poručík Ivan Borisjuk spolu s mužmi z jemu zverenej čaty 45 mm protitankových kanónov odrazil útok 8 nepriateľských tankov a osobne zostrelil dva Tigre. V Ohňovej bitke útočný pilot Alexej Dolgov zopakoval výkon legendárneho Gastella, keď nasmeroval horiace lietadlo na nepriateľský konvoj.
Titul generalissimus Sovietskeho zväzu
Slovo “generalissimus” sa v ruskom jazyku objavilo počas vlády cára Alexeja Michajloviča. Prvým ruským generalissimusom bol spolupracovník cára Petra Veľkého, bojar Alexej Šejn, ktorý velil všetkým vojskám v druhej azovskej kampani. Titul generalissimusa mal aj knieža Alexander Menšikov, ale ten ho získal od cára Petra II. V októbri 1799 sa generalissimusom ruských pozemných a námorných vojsk stal Alexander Vasilievič Suvorov. Titul generalissimus Sovietskeho zväzu bol zavedený 26. júna 1945. Bol udelený Josifovi Vissarionovičovi Stalinovi za mimoriadne zásluhy o sovietsku vlasť pri vedení všetkých ozbrojených síl štátu počas Veľkej vlasteneckej vojny. V roku 1993 však táto vojenská hodnosť nebola zaradená do zoznamu vojenských hodností Ozbrojených síl Ruskej federácie.
Nikolaj Starikov
*Nedostávame štátnu podporu a granty, základom našej existencie je Vaša pomoc. FB obmedzuje publikovanie našich materiálov, NBÚ 4 mesiace blokoval našu stránku, Youtube nám vymazal náš kanál, pre viac príspevkov teda odporúčame nás sledovať aj na Telegrame. Podporte našu prácu: SK72 8360 5207 0042 0698 6942