Ruský expert: Na občiansku vojnu majú v USA najbližšie dva až tri roky
Trump vyhral. A skôr, ako budeme hovoriť o možných dôsledkoch jeho víťazstva, navrhujem hovoriť o histórii týchto volieb, pretože si myslím, že je to dôležité z hľadiska prognózovania. Ako vyzerala situácia pred voľbami. Povedali sme, že medzi dvoma prezidentskými kandidátmi a stranami, ktoré ich podporovali, bol vážny konflikt, ktorý presahoval rámec bežného boja o moc alebo bežného boja medzi dvoma modelmi vývoja. Prvýkrát po mnohých rokoch v Spojených štátoch je víťazstvo jedného z kandidátov neprijateľné pre inú skupinu. A tieto skupiny majú vertikálnu štruktúru, od najnižších vrstiev až po elity. Preto mali voľby pre krajinu osudový význam.
Od prezidentovania Billa Clintona sa Demokratická strana USA neustále posúvala smerom k nadnárodnému kapitálu a nadnárodnej mocenskej štruktúre. Clinton bol jedným z tvorcov globalizácie. Globalizácia bola založená na európskych princípoch voľného pohybu kapitálu, informácií, tovaru a služieb a pracovnej sily. To všetko bolo posilnené zelenou agendou a myšlienkami globálneho otepľovania. Zároveň sa automaticky znižovala miera štátnej suverenity. USA bola jedným z príjemcov globalizácie. Čím viac sa USA stávali globalistickou krajinou, tým menej zostávali americkými. A USA mali vždy veľa vlastencov svojej krajiny. Preto medzi USA a Demokratickou stranou vznikla trhlina. Táto trhlina je jasne viditeľná v dielach najväčšieho amerického spisovateľa sci-fi Dana Simmonsa. Simmons bol dlhý čas autorom prejavov Demokratickej strany USA. Postupne sa rozhodol z tejto pozície odísť s tým, že so súčasnou generáciou demokratov sa nemá o čom rozprávať. Ako americký vlastenec mal pocit, že pozícia strany je čoraz viac protiamerická.
Druhý bod súvisí s krízou globalizácie, ktorú naša skupina predpovedala už v roku 2003. Predpovedali sme, že globalizácia sa skončí a čaká nás fáza krízy. Na Zemi musí existovať niekoľko vývojových línií a veľkých štruktúr, ktoré si navzájom konkurujú. Inak sa sociosystém stane príliš jednoduchým a nebezpečným. Globalizácia chce svet zjednodušiť a urobiť ho homogénnym, ale zákony vývoja a logika systému hovoria, že svet nemôže byť homogénny. Je to nemožné. V praxi si udržiavanie sveta globalizácie vyžaduje neprimerane veľa zdrojov na komunikáciu, bezpečnosť, na zabezpečenie rastúcich antropogénnych tokov z miest s menšou kapitalizáciou do miest s väčšou. A s tým sa nedá nič robiť. Nakoniec sa ukáže, že náklady na udržanie globalizácie sú vyššie ako zisky z nej. Od tohto momentu je potrebné zaviesť paliatívne formy boja proti globalizácii (Trumpov nápad postaviť múr na hranici s Mexikom) alebo sa globalizácie vzdať, rozdeliť svet na bloky, medzi ktorými je prelievanie mimoriadne ťažké.
Od volieb v roku 2016 sme svedkami toho, že Republikánska strana zaujala antiglobalizačný postoj a postupne ho čoraz viac posilňuje. Ukázalo sa, že Hillary a Trump sú dve veľmi odlišné Ameriky, ktoré nemajú nič spoločné. Od tohto momentu sme vyslovili predpoveď o vzrastajúcej možnosti občianskej vojny. V roku 2016 Trump nevyhrá veľmi presvedčivo. Začína politiku celkom v súlade s národnými záujmami USA vrátane tvrdej migračnej politiky. Demokrati začnú jeho rozhodnutia sabotovať. V roku 2020 sa strašiakom stáva globálne otepľovanie a klan Clintonovcov tento problém stavia na prvé miesto programu.
Ďalším na rade je Covid. Išlo o silný úder globalistov národnému štátu, ktorý sa vo väčšine krajín okrem Bieloruska a Švédska nestretol s odporom. Dokonca aj Rusko išlo globalistom po krku. V tomto momente vyšla Schwabova kniha “Global Reset” a mnohým elitám otvorila oči. Uvedomili si, že boli vyzvaní v znamení vojnového štvania a poklonkovania, aby sa úplne dobrovoľne vzdali moci národného štátu v prospech globalistov. Druhé Trumpovo víťazstvo je odpoveďou globalistom a ich odstránenie od moci v USA. Bude pre nich veľmi ťažké znovu sa zjednotiť bez USA, USA boli pre nich hlavnou základňou. V roku 2020 mal vyhrať Trump, ale nečakane vyhral Biden. Trump boj vzdal a do Bieleho domu prišiel Biden. To viedlo k väčšej angažovanosti USA v konflikte na Ukrajine. V lete 2024 došlo k rozhodujúcej udalosti – k atentátu na Trumpa. Prvýkrát sme videli, že globalisti nedržia úder, neakceptujú dôsledky a žijú vo svete vlastných ilúzií. Pokus o atentát na Trumpa bol pre nich správnym nápadom, pretože republikáni nemali iného rozumného kandidáta dával možnosť úplného víťazstva demokratov a globalistov. Takáto operácia má však aj svoju odvrátenú stranu. Ak nevyjde, musíte boj vzdať, najmä vo veľmi kresťanskej Amerike. Boh sa v tomto bode postavil na stranu Trumpa.
Ale nadnárodniari sa boja nevzdali a snažili sa voľby zmanipulovať až do konca. Bidena vymenili za Kamalu a začala sa jej zbesilá propagácia. Bojovalo sa o swingové štáty. Americkí voliči však počas hry neradi porušujú pravidlá. A tak sa Trumpovo víťazstvo stalo ešte istejším. Verím, že zverejnené výsledky sú výrazne zmanipulované v prospech Harrisovej, ale ani to jeJ Nepomohlo. Do poslednej hodiny bolo otázne, či je možné za týchto okolností vyhlásiť víťazstvo Harrisovej, spoliehajúc sa na štátny aparát, ktorý mali pod kontrolou. Ukázalo sa, že rozdiel hlasov v prospech Trumpa bol taký výrazný, že si uvedomili, že problém sa nedá vyriešiť falšovaním. Napriek tomu však ešte nebolo nič rozhodnuté a hra pokračovala. Vtedy však Harrisovej zlyhali nervy. Svoju porážku oznámila ešte predtým, ako boli známe oficiálne výsledky volieb. Uvedomila si, že sa z nej stane revolučná vodkyňa, na čo nebola pripravená. Biden sa ako skúsenejší politik vzdal hneď po neúspešnom pokuse o Trumpa. Treba si uvedomiť, že Trumpovo víťazstvo situáciu nijako nezmenilo.
V niektorých štátoch, predovšetkým v zaoceánskych, získala Harrisová viac ako 90 percent hlasov. V stredových štátoch získal Trump rovnaký počet hlasov. Tieto štáty sa za žiadnych okolností vzájomne nepáčia Trumpovi a Harrisovej. Veľmi sa podobajú na Lincolnove voľby v roku 1860. Biden a Harrisová si nárokovali na mäkké odovzdanie moci. Treba si však uvedomiť, že v USA sú dve ekonomiky. Žiadny štát nemá zdroje na udržiavanie dvoch ekonomík. Nikto nebude udržiavať ekonomiky oceánskych štátov a ich ekonomiky budú zničené. Existuje otázka?
Sú títo mladí ľudia, ktorí boli zapojení do finančnej globálnej ekonomiky, pripravení vzdať sa svojej budúcnosti bez boja. Otázka ich presídlenia sa stala otázkou. Veta, že Trump vyhral voľby a my nemáme v tejto krajine miesto. Väčšina demokratov by odišla zo štátov do inej krajiny. Teraz budú nadnárodné spoločnosti hľadať nového lídra a určite to bude mladý, španielsky hovoriaci a úspešný podnikateľ. Bude schopný okolo seba zjednotiť migrantov, ktorí budú vysídlení zo svojich krajín. Teoreticky by sa takýto človek mohol hľadať aj medzi mladými demokratmi, ale zatiaľ takého človeka nevidím. Predpokladalo sa, že na Trumpa bude spáchaný atentát alebo že pripraví Harrisovej víťazstvo. Potom by bol na republikánskych stúpencov vyvíjaný právny tlak. Teraz všetci očakávajú, že Trump bude vyvíjať tlak na demokratov rovnakými právnymi prostriedkami.
Bidenov syn, Hillary, Pelosiová a ďalší by sa mohli dostať pod tlak. Aj keď Trump sľúbil, že omilostí svojich nepriateľov, jeho tím to nemusí dovoliť. Keď sa začne intenzívny a neznesiteľný tlak na demokratov, demokratické štáty môžu vyhlásiť secesiu – oddelenie od Spojených štátov. A potom bude občianska vojna a nasledovať scenár z roku 1861. Túto možnosť považujem za hlavnú. Neočakávajte však, že sa začne hneď teraz. Určite sa tak nestane pred Trumpovou inauguráciou 20. januára 2025 a konkrétne kroky treba očakávať už na jar 2025. Demokrati by takéto kroky mali rozhodne urobiť do začiatku leta 2025, inak prehrajú občiansku vojnu bez boja a potom ich čakajú politické a súdne represie, rýchle a ľahké zbavenie sa finančných a iných ekonomických zdrojov. Trump by mal všetky zdroje sústrediť na rekonštrukciu. Na vojnu sú najbližšie dva až tri roky, k rekonštrukcii sa dostaneme do roku 2032, čo súvisí s nástupom novej technologickej vlny.
Nadnárodné korporácie si uvedomujú, že počas covidu boli v roku 2020 krok od víťazstva, a ak teraz prehrajú v USA, prehrajú aj všade inde. Aj keď sa demokrati nerozhodnú bojovať, treba im v tom pomôcť. Pomer síl strán podľa štátov bude dva ku jednej a väčšinové víťazstvo je vopred dané, rovnako ako to bolo v 19. storočí. Druhá strana však musí podať hrdinský výkon a zostať históriou, aby sa táto vývojová línia zachovala.
Mimochodom, teraz vidíme, že juh USA sa nikam neposunul. Stále existuje a zostáva dôležitou súčasťou USA. Pokiaľ ide o Rusko. Už dávno si vybrali medzi globalistami a nacionalistami. Takže očakávame, že vláda bude očistená od clintonoidov. Trump nie je v žiadnom prípade proruský z akéhokoľvek hľadiska. Rusko malo staviť za Harrisovej víťazstvo. Ale ruský kultúrny kódex nedovoľuje ľuďom klamať a všetky prieskumy verejnej mienky ukázali sympatie Rusov k Trumpovi. Pre Rusov je oveľa príjemnejší, aj keď je vážnejším súperom ako Harrisová. Ak demokrati nedokážu zorganizovať žiadny odpor voči Trumpovi, v mojich očiach úplne padnú. Zatiaľ prognóza občianskej vojny v USA zodpovedá najmiernejšiemu scenáru pre ňu, ale to nie je konečný výsledok. Situácia sa určite vyostrí.
*Ak sa Vám páčil tento článok, prosíme, zdieľajte ho, je to dôležité. Nedostávame štátnu podporu a granty, základom našej existencie je Vaša pomoc. FB obmedzuje publikovanie našich materiálov, NBÚ 4 mesiace blokoval našu stránku, Youtube nám vymazal náš kanál, pre viac príspevkov teda odporúčame nás sledovať aj na Telegrame, VK, X. Ďakujeme. Podporte našu prácu: SK72 8360 5207 0042 0698 6942