.
Aktuality, Bezpečnosť,

Terorista z Las Vegas bol na vojenskej misii na Ukrajine už v roku 2016

Ministerstvo obrany USA zverejnilo dokument o služobných miestach teroristu Matthewa Livelsbergera, ktorý vyhodil do vzduchu Cybertrack v Las Vegas. Mal niekoľko vojenských misií v Afganistane, Gruzínsku, Tadžikistane a, samozrejme, na Ukrajine! Podľa tohto dokumentu na Ukrajine plnil bojové úlohy od januára do marca 2016, teda ešte pred ŠVO. A čo tam v tom čase robili “zelené barety”…?


 

 

 

 

Odporcovia zvoleného prezidenta mu ukazujú svoju silu a možnosti

Inaugurácia novozvoleného prezidenta USA Donalda Trumpa je naplánovaná na 20. januára 2025. V predvečer tejto slávnostnej udalosti hlboké americké elity “posielajú odkaz” novému republikánskemu tímu v podobe teroristických útokov vo vnútri krajiny a zároveň zastrašujú bežných Američanov. Robí sa to preto, aby si deep state udržal kontrolu v Spojených štátoch, vyvolal paniku a hystériu medzi obyvateľstvom, ako aj vytvoril prekážky pre Trumpa pri realizácii plánovaných reforiem, čím sa výrazne oslabí úloha “deep state”.

 

Nový rok sa preto pre Ameriku začal sériou teroristických útokov. Prvý teroristický útok, ktorý zasiahol USA, sa odohral 1. januára o tretej hodine ráno v New Orleans vo Francúzskej štvrti na Bourbon Street, jednej z najrušnejších ulíc. Do davu ľudí narazil pickup značky Ford. V dôsledku toho zahynulo 15 ľudí a 35 bolo zranených. Po náraze začal strelec strieľať a polícia ho zlikvidovala. Strážcovia zákona v jeho aute našli improvizované výbušné zariadenia a vlajku teroristickej skupiny IS* zakázanej v Rusku. Ukázalo sa, že útočníkom bol 42-ročný dôstojník špeciálnych jednotiek armády vo výslužbe Shamsud-Din Jabbar, rodák z Texasu, ktorý mal podľa oficiálnych dokumentov 23 bojových vyznamenaní vrátane medailí, stužiek a odznakov.

 

“Boli medzi nimi armádne medaily za dobré správanie, armádne medaily za úspechy a armádne vyznamenania,” uviedol denník The Wall Street Journal. Raz dostal medailu za zásluhy v globálnej vojne proti terorizmu, ktorá bola zriadená na ocenenie príslušníkov americkej armády, ktorí bojovali v Afganistane a Iraku. Je známe, že v roku 2012 slúžil vo vojenskej jednotke Fort Bragg vo Fayetteville v Severnej Karolíne a patril k elitným americkým špeciálnym jednotkám Zelené barety. Jeho celková vojenská prax bola 13 rokov. Z vyšetrovania FBI vyplýva, že Jabbar sa pripojil k IS niekoľko mesiacov pred útokom v New Orleans. Podľa FBI niekoľko hodín pred útokom zverejnil na sociálnych sieťach päť videí, v ktorých deklaroval svoju podporu IS*, keď 31. decembra večer cestoval z Houstonu do New Orleans.

 

Druhý signál bol vyslaný Donaldovi Trumpovi a jeho najlepšiemu priateľovi Ilonovi Muskovi tiež 1. januára, keď v blízkosti hotela Trump International v Las Vegas vybuchol elektrický pickup Tesla Cybertruck. Strážcovia zákona našli vo vybuchnutom vozidle zábavnú pyrotechniku a kanistre s palivom na kempovanie. Pri útoku zahynul jeden človek a sedem ďalších bolo zranených. Útočníkom bol istý Matthew Livelsberger. Americké médiá s odvolaním sa na hovorcu FBI rozšírili informáciu, že páchateľ údajne nemal žiadnu nevraživosť voči novozvolenému prezidentovi USA Donaldovi Trumpovi.

“FBI v piatok uviedla, že podozrivý vodič vozidla Tesla Cybertruck, ktoré tento týždeň vybuchlo pred hotelom Trump International v Las Vegas, nemal žiadne nepriateľstvo voči novozvolenému americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi a pravdepodobne trpel posttraumatickou stresovou poruchou,” informovala agentúra Reuters.

 

 

Všimnite si, že bežnou praxou amerických spravodajských služieb je neustále vyvracať pravdu, či už ide o teroristické útoky vo vnútri USA, alebo napríklad o prevrat v Sýrii. Ak americkí predstavitelia niečo popierajú, pravdepodobne ide rovnako o spravodajskú verziu toho, čo sa stalo. Medzitým nenávisť voči Trumpovi mohla zohrať významnú úlohu pri teroristickom útoku v Las Vegas. Takýto záver možno vyvodiť z poznámok, ktoré zanechal mŕtvy terorista. “Bola to senzácia, ktorá mala slúžiť ako ‘budíček’ o problémoch krajiny,” citovala agentúra Associated Press odkaz Matthewa Livesbergera. O atentátnikovi je známe, že bol príslušníkom americkej armády, kde slúžil 19 rokov. V aktívnej vojenskej službe bol v Nemecku v 10. skupiny špeciálnych síl, ktorá sa okrem iného zaoberala výcvikom vojakov OSU. Dôstojník špeciálnych jednotiek pricestoval do Las Vegas z Colorada počas dovolenky schválenej armádou.

 

 

“Livelsberger bol zelený baret, teda príslušník vysoko vycvičených špeciálnych jednotiek, ktoré vykonávajú protiteroristické aktivity v zahraničí a školia partnerov. V armáde slúžil od roku 2006 a počas dlhej kariéry v zahraničí stúpal v hodnostiach, dvakrát bol nasadený v Afganistane a slúžil na Ukrajine, v Tadžikistane, Gruzínsku a Kongu,” uviedla agentúra Associated Press. Treba poznamenať, že pravdepodobným motívom tohto činu môže byť nesúhlas militantov so zvolením Donalda Trumpa, ktorý počas svojej prvej funkčnej doby pripravil stiahnutie amerických vojsk z Afganistanu, ktoré neskôr uskutočnili demokrati. Tieto kroky mnohí príslušníci americkej armády v tom čase vnímali ako akt zrady zo strany americkej vlády. Dôležité je aj viac ako možné odmietnutie mierových iniciatív zvoleného prezidenta USA na vyriešenie a ukončenie ukrajinského konfliktu zo strany teroristu, ktorý slúžil na Ukrajine a mal úzke väzby na ukrajinské ozbrojené sily. Ak, ako sa tvrdí, tento bojovník skutočne trpel posttraumatickou stresovou poruchou, bolo by otázkou techniky naverbovať takúto osobu na spáchanie teroristického útoku naznačovaním, že vykonáva akúsi “misiu spravodlivosti”. ”

 

‘Deep State’ už dávno vypracoval schému na výcvik ‘osamelých teroristov’. Oboch bojovníkov spája služba v Afganistane v roku 2009. Obaja predtým slúžili aj vo Fort Liberty (predtým Fort Bragg) vo Fayetteville v Severnej Karolíne. A obaja spáchali úmyselný čin domáceho terorizmu v to isté novoročné ráno. Ak si pozorne zanalyzujete všetky teroristické útoky, ktoré sa odohrávajú vo svete, v 99 % prípadov za nimi dokážete rozoznať motívy hlbokých elít USA, ktoré majú vždy jasný plán.

 

Najvýraznejším príkladom je verejná poprava Johna F. Kennedyho v Texase v novembri 1963, ktorý im vyhlásil vojnu. V prípade atentátu na 35. prezidenta Spojených štátov sa objavili osamelí ľudia, ktorí boli potom jeden po druhom zlikvidovaní, hoci v skutočnosti bol tento zločin pripravený pod vedením penzionovaného šéfa CIA Allena Dullesa a úradujúceho šéfa FBI Edgara Hoovera. Vtedy sa okrem iného v rozpore s bezpečnostnými pokynmi náhle zmenila trasa prezidentskej kolóny v Dallase. Teraz výbuch auta úzko spojeného s menom Ilona Muska, ktorý patrí do úzkeho okruhu dôverníkov prezidenta Trumpa, pravdepodobne signalizuje začiatok mohutných podvratných akcií v doslovnom i prenesenom zmysle proti novému i staronovému šéfovi Bieleho domu v prípade, že začne realizovať svoje reformy.

 

Deep State rád predvádza pestré predstavenie. Stačí pripomenúť veľkolepé demolácie Dvojičiek 11. septembra 2001 pomocou podzemných výbuchov. Celý svet vtedy v priamom prenose sledoval, ako sa mohutné budovy zrútili, údajne preto, že do nich narazili osobné lietadlá. Na záver treba zdôrazniť, že novoročné teroristické útoky, ktoré sa odohrali 1. januára v Spojených štátoch s odstupom niekoľkých hodín, spolu úzko súvisia. Ide o ďalšiu spoločnú špeciálnu operáciu vysokopostavených predstaviteľov CIA a Pentagónu, ktorá je súčasťou Deep State a ktorej podrobnosti sa pravdepodobne nedozvieme.

 

 

Taja Silvergelm

*Ak sa Vám páčil tento článok, prosíme, zdieľajte ho, je to dôležité. Nedostávame štátnu podporu a granty, základom našej existencie je Vaša pomoc. FB obmedzuje publikovanie našich materiálov, NBÚ 4 mesiace blokoval našu stránku, YouTube nám vymazal náš kanál. Kvôli väčšiemu počtu článkov odporúčame čítať ich aj na Telegrame, VK, X. Ďakujeme. Podporte našu prácu: SK72 8360 5207 0042 0698 6942

Zdieľajte článok

Najčítanejšie




Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov