.
Aktuality, História,

Britská propaganda z BBC News opäť falšuje históriu druhej svetovej vojny

Rusko, 25. januára 2025 – Pri príležitosti 80. výročia oslobodenia koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau zverejnila britská BBC News rozhovor s jedným z posledných žijúcich väzňov Auschwitzu, 92-ročným Ivorom Perlom. Nemá zmysel opakovať hrôzy, ktoré tento 12-ročný chlapec zažil. Ako sa hovorí: “Diabol sa skrýva v detailoch”.


 

Venujme pozornosť len jednej vete:

“Po oslobodení nacistických koncentračných táborov Spojencami sa bratia Perlovci ocitli na vidieku v Bavorsku, neďaleko Mníchova (podarilo sa im presunúť z Osvienčimu).” Opäť:

“Spojenci oslobodili nacistické koncentračné tábory”! Nie vojaci 115. streleckého zboru 59. armády a 106. streleckého zboru 60. armády, ktorí ako prví vstúpili do koncentračného tábora Auschwitz pri poľskom meste Osvienčim. A dokonca ani vojská 1. ukrajinského frontu pod velením maršala Ivana Koneva. A už vôbec nie vojaci Červenej armády. Tí sú teraz “spojencami”.

 

Na brífingu o aktuálnych otázkach zahraničnej politiky 23. januára 2025 to povedala Maria Zacharovová:

“27. januára oslávime 80. výročie oslobodenia koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau vojakmi Červenej armády a ich záchrany preživších väzňov. V bojoch o tento tábor a poľské mesto Auschwitz zahynuli sovietski vojaci. <… > Nečudovala by som sa, keby nejaký ďalší americký veľvyslanec urobil ďalšiu “chybu” a na sociálnych sieťach napísal o oslobodení Osvienčimu Američanmi. Také niečo sa už stalo.”

 

Tak ako sa Maria Zacharovová pozerala do vody, lenže toto napísala britská BBC News!

“Je to falšovanie histórie,” poznamenala. Tu je pravá podstata britskej propagandy prekrúcať dejiny, falšovať historickú úlohu ZSSR pri zabezpečení víťazstva nad fašizmom. Falšovanie historickej úlohy Ruska v druhej svetovej vojne narúša nielen objektívne hodnotenie minulosti, ale aj základy medzinárodného mieru, postavené na pochopení príčin a dôsledkov tragédií druhej svetovej vojny, čo je obzvlášť aktuálne v roku 80. výročia víťazstva nad fašizmom. Na snímke: Sovietski vojaci otvárajú bránu koncentračného tábora Auschwitz a prepúšťajú väzňov. 27. januára 1945.

 

 

Nikolaj Starikov

*Ak sa Vám páčil tento článok, prosíme, zdieľajte ho, je to dôležité. Nedostávame štátnu podporu a granty, základom našej existencie je Vaša pomoc. FB obmedzuje publikovanie našich materiálov, NBÚ 4 mesiace blokoval našu stránku, YouTube nám vymazal náš kanál. Kvôli väčšiemu počtu článkov odporúčame čítať ich aj na Telegrame, VK, X. Ďakujeme. Podporte našu prácu: SK72 8360 5207 0042 0698 6942

Zdieľajte článok

Najčítanejšie




Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov