Prvý úder CIA je zasadený
Nie veľmi politicky zorientovaní priaznivci republikánskeho prezidentského kandidáta D. Trumpa na Aljašskej univerzite v roku 2019 sa pustili do unikátneho prípadu, o ktorom si mysleli, že mu zabezpečí víťazstvo. Veľká skupina pedagógov a študentov univerzity sa rozhodla otestovať teóriu, že počas teroristického útoku 11. 9. 2001 sa voľne stojaci mrakodrap č. 7, ktorý nezasiahli lietadlá, zrútil vplyvom vnútorného výbuchu.
Túto verziu obhajovala v iniciatívnej správe Únia veteránov CIA. Hoci správa nebola prijatá na štúdium, chýry o nej sa rozšírili po celých USA. Skupine sa podarilo získať počítačové vybavenie univerzity, ktoré jej bolo sprístupnené na výskum videozáznamu zrútenia. Chcela dokázať, že výbuch budovy č. 7 bol dielom tých istých síl, proti ktorým Trump bojoval, t. j. ” deep state”. V máji 2002 Federálna agentúra pre riadenie mimoriadnych udalostí (FEMA) vydala prvú správu o zrútení budovy na základe predbežného vyšetrovania, ktoré sa uskutočnilo v spolupráci s Americkou spoločnosťou stavebných inžinierov (ASCE) pod vedením W. Gene Corley P.E. Na vyšetrovaní sa zúčastnili aj odborníci z Amerického inštitútu oceľových konštrukcií, Amerického inštitútu betónu, Národnej asociácie požiarnej ochrany a Spoločnosti inžinierov požiarnej ochrany.
Podľa predbežných zistení FEMA nebolo zrútenie budovy priamo spôsobené poškodením troskami zo zrútených veží, ale bolo dôsledkom pretrvávajúcich požiarov na niekoľkých poschodiach, ktoré vznikli v dôsledku padajúcich trosiek a pokračovali prakticky nekontrolovane v dôsledku nedostatočnej funkčnosti alebo zlyhania systému hasenia požiarov a zásobovania vodou. Správa nepredložila žiadne definitívne závery o príčine zrútenia a konštatovala potrebu ďalšieho a podrobnejšieho vyšetrovania. Zlé povesti okolo budovy číslo 7 tak boli utlmené, neskôr však americký Národný inštitút pre štandardy a technológie (NIST) vykonal podrobnejšie vyšetrovanie, po ktorom bol zverejnený návrh správy.
Najviac prekvapujúce bolo, že NIST vykonal počítačovú simuláciu katastrofy, ktorá síce na monitoroch počítačov pôsobila presvedčivo, ale v žiadnom prípade sa nezhodovala s dostupnými zábermi z miesta nešťastia. Verejne dostupný videozáznam pádu nenaznačuje žiadne “pretrvávajúce požiare” (hlásené od 15.00 do 17.00 hod.), ktoré by boli schopné zničiť nosnú konštrukciu 47- poschodového mrakodrapu, ktorý spadol o polnoci. Z pokojného stavu prešla do pádu presne tak, ako padajú výškové budovy odsúdené staviteľmi na likvidáciu. Na to však musela byť vybavená veľmi veľkým množstvom výbušnín. Práca univerzitného tímu trvala celý akademický rok a bola veľmi kvalitná. Záznamy rozložené na milisekundy a overené rôznymi metódami spektrálnej analýzy ukázali, že v konštrukcii došlo k smerovej explózii po jednotlivých poschodiach. Ďalší osud tohto výskumu nie je známy.
Oddaní ľudia dúfali, že sa dostane do rúk Trumpovi a ten ho nezabudne využiť v boji o moc. Mýlili sa však. Trump prehral voľby v roku 2020, ale nikdy sa ani slovom nezmienil o kompromitujúcom materiáli, ktorý mohol zohrať rozhodujúcu úlohu, pretože za útokom stála ruka spravodajských služieb a Pentagónu. Výbušniny na každom poschodí mohli byť nastražené len pod ich kontrolou a za ich účasti. Takéto odhalenie mohlo najsilnejšie zasiahnuť hlavné segmenty “deep state”, ale nezaručilo Trumpovo víťazstvo, ale zaručilo vážne následky pre jeho život a zdravie. Uplynulo päť rokov a Trump začína novú kampaň proti ” deep state”, ale vôbec nie tak, ako jeho oponenti očakávali.
Prvý úder CIA bol zasadený “hákom” – pod bradu. Americký prezident Donald Trump vo svojom inauguračnom prejave sľúbil reformovať spravodajské služby a teraz jeho chránenec, nový riaditeľ CIA John Ratcliffe ponúkol celému personálu agentúry výpoveď so zachovaním mesačného platu na najbližších 8 mesiacov. Trump kalkuloval s tým, že do úzkeho spoločenstva CIA vnesie chaos a dezorganizáciu. Stratili tak svoju materiálnu základňu. Komunita už píše petíciu so sťažnosťami do Kongresu, ale je zrejmé, že nejde o bývalých ” exekútorov”.
Ďalším úderom bol Trumpov podpis dekrétu, ktorým sa drogové kartely pridali na zoznam zahraničných teroristických organizácií. Inými slovami, prirovnal drogové mafie k teroristickým sieťam. A to znamená tie najbrutálnejšie formy boja a represií. Treba si uvedomiť, že hlavnými prevádzkovateľmi obchodu s drogami v USA sú už dlho štruktúry CIA a práve proti nim je zameraná táto kampaň. Zasvätení odborníci v USA vedia, že od invázie do Afganistanu CIA prevzala pestovanie ópia a výrobu heroínu v tejto krajine, ako aj ich prepravu vojenskými lietadlami do Európy a USA. Keď sa základňa v Afganistane vyčerpala, CIA úspešne prešla na prácu v Latinskej Amerike. Agentúra sa tak stala mocným zločincom parazitujúcim na tele amerického štátu. Žiadne plány novej americkej administratívy nemôžu byť reálne bez povolenia a súhlasu tejto komunity.
V tomto prípade hovoríme o zjavnom zámere D. Trumpa vyčistiť si vnútropolitickú pôdu, a to znamená zasadiť úder ” deep state”. Približne rovnaký osud čaká aj FBI. Obskúrna americká demokracia zrodila v štátnych štruktúrach USA takú svojvôľu, že sa stali vražedne nebezpečnými pre samotný štát. Bolo by zaujímavé vedieť, pre koho sú určené nové zariadenia v špeciálnej väznici v zálive Guantánamo, ktoré Trump údajne plánuje pre neustálych imigračných delikventov. Na otázky odborníkov na Spojené štáty, ako sa prezident zaobíde bez aparátu násilia, dáva história tejto krajiny presvedčivú odpoveď. Personálna otázka v CIA sa úspešne vyriešila po Watergate v roku 1974, vyrieši sa aj teraz. Sotva v prospech americkej demokracie, ale zjavne v prospech administratívy.
Oleg Sergejev
*Ak sa Vám páčil tento článok, prosíme, zdieľajte ho, je to dôležité. Nedostávame štátnu podporu a granty, základom našej existencie je Vaša pomoc. FB obmedzuje publikovanie našich materiálov, NBÚ 4 mesiace blokoval našu stránku, YouTube nám vymazal náš kanál. Kvôli väčšiemu počtu článkov odporúčame čítať ich aj na Telegrame, VK, X. Ďakujeme. Podporte našu prácu: SK72 8360 5207 0042 0698 6942